Очень плохоПлохоНормальноХорошоОтлично! (голосов: 2, в среднем: 5,00 из 5)
Loading...

Чи можна використовувати велосипед взимку?

Багато хто переконаний, що єдиний варіант підготовки велосипеда до зими – ретельно його почистити і відправити в комору до весни. При цьому мій особистий досвід і досвід безлічі велосипедистів переконливо свідчить: кататися взимку можна, а при температурі до мінус 15-20 градусів за Цельсієм дуже навіть комфортно. Головне – грамотно підготувати до цього велосипед і, звісно ж, ​​себе. Отже, що потрібно врахувати, готуючи свій зимовий велосипед?

Велосипедні гальма взимку Велосипедні гальма взимку

Дискові гідравлічні – ідеальний варіант, їх слід встановити на обидва колеса. Якщо такий варіант занадто витратний – можете поставити дисковий лише на одне, переднє, або ж і зовсім обійтися механічними. Якщо немає можливості і для цього – обов’язково встановіть дуже якісні гальмівні колодки і будьте особливо обережні при їзді, не розвивайте велику швидкість. Завжди пам’ятайте, що взимку на колодки і обід потрапляє сніг, при гальмуванні він тане, зволожуючи обід і ефективність гальмівної системи знижується в рази, і це може зіграти з вами злий жарт.

Час від часу «просушуйте» гальма: продовжуйте крутити педалі, при цьому трохи пригальмовуючи, щоб очистити шар снігу і льоду з обода.

 Зимові покришки для велосипеда Зимові покришки для велосипеда

Часті металеві шипи на зимовій гумі для велосипеда – ваші кращі друзі, які рятують навіть при переміщенні по розкатаному льоду. Однак коштують вони недешево і доступні далеко не всім. З варіантів зимових покришок краще підійдуть шини з рідкими шипами. В такому випадку намагайтеся уникати ділянок льоду і катайтеся виключно по утрамбованому снігу. Однак, при будь-яких розкладах, уникайте зовсім дешевих зимових шин невідомих фірм: вони мають властивість втрачати еластичність і розтріскуватися, крім того, що моделі, які використовуються взимку обов’язково повинні мати властивість самоочищення, а найпростіші варіанти цієї можливості позбавлені.

• Читайте также:   Як знизити ризик потрапляння в ДТП?

Накачуйте шини сильніше – пам’ятайте, що при переході з опалюваного приміщення на холод, тиск в них зменшується сам по собі.

 Ходова частина велосипеда в холодну пору Ходова частина велосипеда в холодну пору

Крім зимових коліс, підготувати варто і всі інші вузли велосипеда. Адже взимку механізми зношуються куди інтенсивніше, ніж в теплу пору року. Швидко іржавіє ланцюг, псуються підшипники, каретка, рульова втулка. Особисто я намагаюся промити і змастити ланцюг після кожного зимового катання, а двічі в сезон оглядаю втулки коліс і каретку на предмет несправностей і потреби в мастилі.

Головна запорука успіху – не лінуйтеся мити велосипед частіше. Не забувайте, що в місті ви їздите не по чистому снігу, а по солі і піску: вони-то і шкодять вашому залізному коню.

 Перемикачі передач при мінусовій температурі Перемикачі передач при мінусовій температурі

Взимку великий ризик потрапляння в перемикачі снігу і криги, через що їх механізм просто перестає працювати. Щоб запобігти такому неприємному сюрпризу, я після кожного катання наношу на всі шарніри аерозольне мастило. Воно має властивість витіснення вологи з перемикачів, роблячи поїздку комфортною і безпечною.

І не забувайте про фари і світловідбивачі: взимку темніє дуже рано, і без них вам абсолютно точно не обійтися!