19 Лютий

Кращий велосипед для підлітка в 2019 році

Выбор подросткового велосипеда
19 Лютий

Сталося у Вас таке щастя, що Ваш малюк став дорослим, багато вже може і вміє, тепер його можна називається підлітком. Давайте чітко визначимося з цими поняттями, тому що далі ми будемо говорити саме про вибір підліткового велосипеда, вибор дитячого велисепеду має свої особливості

Отже, за стандартами ВООЗ діти у віці 9 років мають в середньому зріст 132 см, що справедливо як для хлопчиків, так і для дівчаток. Виробники пропонують підліткові велосипеди з 24 дюймовими колесами для росту 135 см. Коли дитина переростає позначку 155 см, (ВОЗ, стверджують, що це трапляється ближче до 14 років) варто вибирати вже з дорослих велосипедів.

Також діти стають більш самостійними, можуть виконувати завдання, охоплювати увагою більше подій, краще зосереджуватися, і вже мають якусь свідому відповідальність. Все це необхідні умови, для того що б довірити чаду свій, саме свій, власний, перший транспорт. На ньому можна пізнавати світ в радіусі більше ніж кілометр від будинку, дружити та взаємодіяти з іншими дітками, і радіти життю.

Підлітковий велосипед- дуже важливий етап дорослішання. Згадайте свої юні роки, і той анекдот: «якщо в дитинстві у тебе не було велосипеда, а тепер у тебе Бентлі, то все одно в дитинстві у тебе велосипеда НЕ БУЛО»

Які бувають види велосипедів?

ptru1-20595838enh-z6

Для того що б визначитися, який велосипед вам потрібен, дайте відповідь на питання: де і як буде кататися ваша молодь. Варіанти: з друзями по дворах і місту, в магазин і за дорученнями, на дачі, по парках і природі, або ж він буде їздити з Вами в захоплюючі подорожі і довгі прогулянки. Якщо дитина захотіла BMX – це окрема історія.

Для наших варіантів найкраще підходять 2 типа велосипедів: міські та гірські.

 • Міські велосипеди призначені для їзди асфальтом і доріжках з твердим покриттям по рівнинній місцевості. На них зручно возити щось (або когось :)). Не зручно стрибати на бордюри, їздити пісками і ґрунтами, швидко ганяти, і екстремалити.Натомість, зручно сидіти, є дуже гарні, з заниженими рамами і з гарною кольоровою гаммою (що актуально для спокійних дівчаток). Там може не бути «передач», що просто не ускладнюватиме процес катання.
 • Гірські (MTB) велосипеди призначені для активнішої їзди. Вони гарні в умовах міста, добре долають перешкоди, на них цікаво і зручно їздити у всякі кльові місця, прогулюватися по парках, лісах, їздити на пляж, ганяти на швидкість по стадіону, і навіть подорожувати.У них спортивна посадка: спина нахилена, а руки спираються на кермо, що не зовсім зручно на тривалих відстанях, але добре для маневреності, швидкості, розвитку серцево-судинної системи, м’язів ніг і координації рухів в просторі. На таких велосипедах, як правило, є передачі – які дозволяють заїжджати вгору і проїжджати складне покриття.
• Читайте также:
Як навчити дитину їздити на біговому велосипеді

– Складні велосипеди, які мають маленькі розміри ми не рекомендуємо, по самій суті підліткового велосипеда це не те, що буде приносити радість. Механізм, який складає велосипед навпіл – це річ з якою можна намучитися.

Як правильно підібрати велосипед?

Головне, потрібно дуже чітко  визначитися з правильним розміром рами. Ось Вам на допомогу орієнтовна таблиця віку, зросту і розміру рам. Вона зроблена за усередненими показниками, тому дивіться на ріст конкретної дитини. Спрогнозувати, наскільки високою вона виросте- вам допоможе генетика, просто оцініть ріст батьків.

Всі велосипеди категорично рекомендується приміряти і поїздити на них перед покупкою. І ось, ви разом в веломагазині. Допитайте консультанта, попросіть кілька варіантів розмірів, щоб порівняти.
razmer-velosipeda-dlya-podrostkov

 • Підліток бере велосипед і без видимих зусиль перекидає ногу через раму. Ок? – Йдемо далі
 • Стоячи ногами на підлозі, він повинен спиною притулитись до кінчика сідла. У такому положенні між ногами і рамою повинен бути зазор в 7-13 см (в моделях чоловічих, унісекс). Це показник потрібного нам розміру і якась гарантія, що при зіскакуванні з педалей, юна особа, не вдаритися об раму (це боляче)
 • Далі. Посадити в сідло. Нога повинна п’ятою діставати до нижнього положення педалі. Виставіть сідло на потрібну висоту, що б так було. Сидячи в сідлі ногами діставати до підлоги не треба. Не треба! Вірите? Це дуже важливо, вчитися їздити і крутити педалі правильно. Якщо вибирати на основі підстави діставання ногами до землі – це загрожує неправильним вибором розміру і хворобами в колінах.
 • Після настройки сідла дитина повинна спертися на кермо. Спина при цьому повинна залишатися прямою, руками потрібно вільно спиратися на кермо, що б вони були трохи зогнуті в ліктях. Якщо не зручно, і майбутній велосипедист горбатитися (маленький велосипед) або тягнеться до керма (завеликий велосипед) – це не ваш розмір або цей велосипед вам не підходить по геометрії рами. Неправильна посадка може спричинити проблеми зі спиною, поставою, болі в суглобах, і ненависть до велосипеда.
 • Якщо все ок, катайтеся хвилин 10, зафіксуйте враження від моделі. Якщо ні-беріть велосипед більше, або менше, або іншої моделі, і повторюйте п. 1-4.

Що стосується кольору, свободу вибору слід віддати підлітку, адже кататися на велосипеді належить саме йому. Необхідно вибирати надійні деталі, які прості в обслуговуванні, налаштуванні та ремонті. Сміливо делегуйте технічні питання в зону відповідальності юного велосипедиста, у віці 12-13  років можна це робити самостійно, ще й здобути корисний навик.

Нехай дитина спробує підняти і пройти з велосипедом кілька метрів. Іноді доведеться носити його на руках, важливо, щоб це не викликало труднощів.

На що звернути увагу при виборі підліткового велосипеду?

 • Не купуйте “на виріст”: краще поміняти 2-3 велосипеда, ніж їздити на тому, що не підходить, це загрожує неправильним розвитком, падіннями, болями у суглобах, і купою інших неприємних наслідків. Об’єктивно: велосипеду вистачить на 2-3 років, потім його варто буде продати і придбати велосипед відповідного розміру та рівню. Не намагайтеся знайти універсальну підліткову модель на довгі роки. Особливо для хлопчиків.
 • Двухпідвісам відляйте відразу: амортизатор не працюю в дешевих моделях, а тільки збільшує вагу велосипед на декілька кг.
 • Якщо не плануються серйозні навантаження і велосипед буде більше для прогулянкового катання- можна розглядати моделі з ригідною вилкою- заощадите гроші, та виграєте у вазі. Дешеві вилки звичайно допомагають проїжджати ямки і бровки, але дають 2-3 кг ваги, при сумнівної ефективності.
 • Для велосипедистів-початківців багато передач – не зовсім зручно, бо значна різноманітність комбінацій і тонке налаштування можуть відволікати, а не допомагати, їздити з задоволенням. Задня система зірок на касеті (моноліт від 8 зірок) слугуватиме довше, навіть при негуманному використанні велосипеду. Система “трещітка” (до 7 зірок) може ламатися від ударних навантажень, особливо коли вага наїзника більше ніж 60 кг.
 • 24 діаметр коліс зручніший для підлітків ніж 26: він вуже дає хорошу швидкість, проте, на них легше управляти велосипедом, маневрувати і розганяти його. Це якраз досить актуально для молодого організму, який тільки опановує та розвиває свою силу.
• Читайте также:
Як навчити дитину їздити на біговому велосипеді

Догляд за Велосипедом

Профілактика та чистка велосипеда має проводитися періодично. Перед кожною поїздкою необхідно перевіряти тиск в покришках, їх зовнішній вигляд, легкість обертання коліс і перемикання передач, а також роботу гальм. Після кожного сезону треба робити велосипеду технічний огляд, замінити компоненти, які своє вже відпрацювали, змастити всі механізми.

Ціна питання

Найоптимальнішою ціновою категорією при виборі велосипеда буде середня (200-400 $), через такі причини:

 • Активність. Діти і підлітки мають величезну кількість енергії. Вони готові ганяти наkids-bike-sizes-18261717 велосипеді цілий день. Дешеві моделі не витримають такої експлуатації, особливо якщо велосипедні прогулянки проходять за містом, де міцність всіх елементів конструкції визначає довговічність використання;
 • Вага. У дешевих моделях використовуються сталеві рами і громіздке обладнання. Це означає, що вага такого велосипеда складе 20 кг і більше. Підліток середньої статури буде відчувати певні труднощі при катанні, а також великі проблеми під час його транспортування в руках. Ровери з середнього цінового діапазону в більшості своїй мають раму з алюмінієвих сплавів, що дозволяє домогтися ваги велосипеда в межах 11-13 кг. Це практично в 2 рази менше, ніж у дешевих моделей;
 • Якість. Слід пам’ятати і про те, що діти досить незграбні. Чи є сенс купувати ексклюзивний, дуже дорогий велосипед, якщо навідь дуже дорогі і якісні компоненті ламаються, а іх саміна буде коштувати дорого.
 • Дорослішання. Діти виростають, і велосипед стає їм замалим. Подібні транспортні засоби прослужать 10 і більше років, але підліток виросте з нього за 2-3 роки, що автоматично повертає до проблеми маленьких велосипедів.

Тому краще підібрати середній за ціною байк, який вірно відслужить весь термін експлуатації і буде досить добре виглядати для подальшого продажу.

gornye-detskie-velosipedy

Кращі варіанти 2016 року

Слід зазначити, що для створення власних моделей більшість виробників використовує комплектуючівідомих компаній. Наприклад, продукція SHIMANO і SRAM є обовязковою для кращих велосипедах в середньому ціновому сегменті. Свої відмінності є у кожного бренду. Для того щоб їх зрозуміти, необхідно розглянути 3 новинки минулого року:

 • AUTHOR A-MATRIX 24
 • Bergamont Team Junior 24
 • Trek MT 220 Boy’s
• Читайте также:
Повне керівництво по велосипедних поїздках з дітьми

author_1

Всі вони мають діаметр колеса 24 дюймів, оснащені системою перемикання передач і манетками від shimano, а також передніми і задніми обідними гальмами типу V-брейк. Але є кілька відмінностей.

Чеський Author в цьому році отримав вигнуту верхню трубу, що дозволило використовувати його для катання підліткам з нижчим зростом. Важить цей велосипед з алюмінієвою рамою і всім обвісом близько 12,2 кг (втратив 400 грам в порівнянні з минулим роком).

Також необхідно зазначити, що це єдина з 3 лінійок, що має жіночу модель, яка крім кольору ще відрізняється більш заниженою верхньою трубою. Цей байк має всього 18 швидкостей, що полегшує пошук комфортної передачі, але встановлені гальма прогулянкового типу не пердбачають дуже агресивного стиля їзди.

Bergamont-Team-Junior-24-2015

Німці з Bergamont, що випускають лінійку Team Junior, дотримуються позиції кращої якості за доступну ціну. Велосипеди цієї категорії мають 21 швидкість, це достатній діапазон варіантів для плавного перемикання швидкостей.

Практично всі деталі, крім системи передач і гальм, зареєстровані під брендом компанії, а це означає, що можна розраховувати на німецьку надійність.

Це найлегший з представлених роверів – всього 11,8 кг з повним обвісом (часом різниця в кілограм досить відчутна). Серед недоліків можна відзначити велику ціну в порівнянні з іншими велосипедами подібної комплектації.

treck_5

Американські байки від Trek – це найкраще рішення для агресивної їзди. 21 передача забезпечує кращий діапазон для вибору оптимального каденсу (частоти обертання педалей). Велосипед прослужить дуже довго бо має міцні і надійні деталі.

Компанія приділяє велику увагу анатомічній сумісності байка і дитини. Для цього використовується спеціальна система Dialed Fit, яка дозволила створити комплектацію, яка враховує особливості комплекції підлітка. Таке задоволення обійдеться дорожче, ніж інші аналоги, але ціна цілком виправдана і завжди можна разраховувати на сезон знижок.

Також важливо придбати захисній шолом і світло: задній проблисковий маячок та пердню фару, і контролювати, де іздять ваші підлітки, впевнитись, що вони знають ПДД, і добре усвідомлюють відповідальність. Катання приносить задоволення і радість, але, воно має бути максимально безпечним. Бажаємо знайти вам той підлітковий велосипед, який згадуватиметься з захватом, і з вдячністю до Вас.