Очень плохоПлохоНормальноХорошоОтлично! (голосов: 2, в среднем: 5,00 из 5)
Loading...

Що таке “манетки” для велосипеда?

Велосипедні манетки Популярність велосипедів зростає з кожним днем. Все більша кількість людей обирає їх для занять спортом або просто комфортного пересування по місту.
Адже пересуваючись на велосипеді, можна легко уникнути пробок і заторів, зрізати шлях в разі необхідності, та ще й поліпшити свою фізичну форму. Відповідно зростанню популярності, зростає і технічна складність велосипедів.
Сучасні моделі істотно відрізняються від тих, на яких їздили наші батьки. У зв’язку з цим, виникає потреба в нових знаннях. У цій статті я хочу поділитися своїм досвідом використання велосипедних манеток, а також розповісти, які їх види бувають і чим вони різняться.

Що таке манетки і якими вони бувають:

 Багато велосипедистів використовують манетки на велосипеді, але далеко не всі знають, що вони так називаються. Я і сам не знав, поки не виникла необхідність їх ремонту. Насправді, це всього лише перемикач швидкостей, який монтується на кермо і служить для того, щоб на ходу перекидати ланцюг на зірочки різного діаметру, змінюючи, таким чином, швидкість.
Інша назва манеток – шіфтери, від англійського слова «shift». Вважається, що чим більше швидкостей на велосипеді, тим він крутіший.

Велосипедні манетки бувають різних типів. Основних можна виділити три: тригерні, «гріпшіфт» і «дуал-контрол». Про особливості кожної з них я розповім трохи пізніше, а поки скажу, що на більшості велосипедів, які можна купити у нас в країні, встановлюються саме тригерні манетки.

Отже, розберемо манетки за типами: Велосипедна манетка шіфтер

  • Тригерна манетка на велосипеді – це звичні всім важелі. Зміна швидкостей здійснюється натисканням на один з двох важелів.
    До переваг цього типу можна віднести інтуїтивну зрозумілість і звичність, а до недоліків – можливість перемикати всього одну швидкість за натискання. Я особисто все життя користуюся тригерними манеткамі і міняти їх не збираюся.
  • Велосипедні манетки Манетки типу «гріпшіфт» – перемикач, схожий на ручку газу на мотоциклі. Перемикання швидкості відбувається шляхом повороту велосипедної манетки навколо осі керма. Тут є один істотний плюс – можливість відразу ж перескочити через кілька швидкостей. Мінус – незвичність конструкції і ймовірність випадкового перемикання. Я катався з такою манеткою всього кілька разів, після тригерної вона здалася мені незручною.
  • «Дуал-контрол» – новинка від компанії Shinamo, яка представляє собою вдосконалені гальмівні важелі. Зміна положення важеля вліво-вправо дає можливість змінити швидкість. Така новинка поки що не особливо популярна, тому сказати щось конкретне про її використання на практиці не можу.
• Читайте также:   Вибираємо перший велошолом

Вибір типу манетки повністю залежить від вас, але я б радив починати з самого поширеного їх типу – тригерного, а потім вже переходити на інші.

Далі корисне відео на тему: “Чому велосипед коштує так дорого? Навісне обладнання, велосипедний ланцюг, манетки”